Utrinki iz tečaja kineziotaping mojStil
- 04/11/2019
- Posted by: P. K.
- Category: kineziotaping Tečaji masaže

Kineziotapig mojStil tečaj smo uspešno izvedli, 5. in 6. oktobra 2019 (Fizioterapija Mediko, Dolenjska cesta 156b, 1000 Ljubljana). Predstavljamo tudi nekaj utrinkov iz tečaja, in osnove kineziotaping lepljenja barvnih samolepilnih trakov metode.
Kineziotaping je posebna metoda lepljenja barvnih samolepilnih trakov. Namestitev kineziotaping trakov, ki imajo vijugasto naneseno lepilo, lahko sproščajo mišično napetost in izboljšujejo krvni pretok in limfno drenažo, ali pa nudijo sklepu in telesu potrebno oporo in stabilnost. V prvem primeru trakovi spodbujajo samozdravljenje in stimulirajo naravne procese v mišično skeletnem delu, v drugem primeru pa nudijo rekreativnemu ali profesionalnemu športniku mišično ali sklepno stabilnost, ki je trenutno nima v zadostni količini.
Tehnike kineziotaping nameščanja se glede na želeno funkcijo razlikujejo. Trakovi so učinkoviti pri ortopedskih, nevroloških in ostalih medicinskih stanjih, pri vseh starostnikih skupinah. Učinkovito izboljšajo propriocepcijo in koordinacijo tkiv.
O kineziotapingu
Trakovi so iz bombažnih in elastičnih vlaken, ne povzročajo alergij in ostajajo nameščeni od nekaj ur do nekaj dni. S pomočjo trakov lahko bistveno podaljšamo učinke masaže in vplivamo na zmanjšanje bolečine in otekline. Trakovi torej služijo kot dober pripomoček za podaljšanje učinkov masaže in omogočajo hitrejše okrevanje po poškodbah.
Trak je narejen iz nekaj milimetrskega bombažnega sloja z akrilnim lepilom (latexfree – brez vsebnosti lateksa), ki je na trak nanesen v valovih. Elastičnost traku (do približno 40 % v dolžino) je višja od elastičnosti kože. Je vodoodporen in ne pušča sledov.Z mikro-premiki stimulira kožne receptorje in podkožne plasti, ter tako pošilja dražljajevcentralniživčnisistem in vzpodbudirefleksni mišični odziv. Ekscentrična senzorična stimulacijo pospeši krvni in limfni obtokin pospeši absorpcijo edemov.
Pred nanosom preverimo sklepno gibanje in namestimo trak na mišico, da omogočimo lokalno mikrogibanje. Pri tem nastane zaradi gubic med premikanjem dekompresija. Glede na terapevtski učinek trak lahko nalepimo z različnimi stopnjami napetosti.
Za dober oprijem je treba pred nanosom traku predel obriti (po možnosti dan prej ali vsaj nekaj ur prej) in po potrebi razmastiti. Trak ostane nameščen od nekaj ur do nekaj dni, odvisno od namena. V primeru draženja trak nemudoma odstranimo. Trak najlažje odstranimo pod prho, ko je trak moker. Odstranimo ga v smeri rasti dlak z nežnim potegom.
V slikovnem gradivu pa nekaj utrinkov iz tečaja kineziotaping mojStil:
Preveri našo ponudbo TUKAJ, in se vpiši na tečaj!